انواع ماسک برای درمان موخوره

روغن نارگیل

روغن نارگیل، یک راه جادویی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی موهاست. برای استفاده از روغن نارگیل، کافی است نوک انگشتان‌تان را به روغن نارگیل آغشته کنید و پوست و موهای سرتان را با آن ماساژ بدهید. این کار را قبل از خواب انجام بدهید و صبح سرتان را بشویید. برای ماساژ مو و پوست سر می‌توانید روغن نارگیل را کمی گرم کنید.

چای بابونه

بابونه خواص تسکین دهنده ای دارد که در درمان موخوره و وز موها که سبب ایجاد موخوره می شود، عالی عمل می کند.

کمی چای بابونه دم کنید و بعد تا می توانید تفاله های چای را از آن گرفته و بگذارید تا خنک شود.

ابتدا موهایتان را بشویید.

بعد با چای موها را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ و شست و شو دهید. طبق معمول به موهای خود نرم کننده بزنید.

 

کدو حلوایی:

ابتدا یک عدد کدو حلوایی را بپزید. بعد از پخته شدن، له کنید و با کمی ماست ترکیب کنید.بعد، ترکیب را روی موهای خود ماساژ دهید. و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب و شامپوی ملایم شستشو دهید.

از سوی دیگر،می توانید آب کدو حلوایی را بگیرید و بعنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی موخوره استفاده کنید.

دو عدد کدو را بپزید و حدود دو فنجان آب از آن استخراج کنید.بعد، فراموش نکنید که یک قاشق غذاخوری از ماست، عسل و روغن نارگیل به آن اضافه کنید.همه این مواد را به خوبی هم بزنید تا یک خمیر یا مخلوط همگن ، به دست آورید.اکنون زمان آن است که ماسک را روی قسمت های آسیب دیده مو اعمال کنید ، سپس، با یک کلاه پلاستیکی بپوشانید و بعد از15 دقیقه، با آب و شامپوی ملایم شست و شو دهید.

سرکه‌ سیب:

سرکه سیب نیز برای آبرسانی به مو و درمان خشکی مو بسیار مؤثر است. تأثیر سرکه‌ی سیب از شامپوهای گرانی که برای موهای خشک استفاده می‌کنید، بیشتر است. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که مقداری سرکه‌ی سیب را در یک کاسه بریزید، پنبه‌‌ای را به سرکه آغشته کنید، به پوست و موی سر بمالید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه موهایتان را آب بکشید.

راه دیگر، استفاده از سرکه‌ی سیبِ رقیق‌شده است. سرکه‌ی سیب و آب گرم را به نسبت مساوی با هم ترکیب کنید. پس از شست‌وشوی موهایتان با شامپو، سرکه‌ی سیب رقیق‌شده را روی موهایتان بریزید. این محلول مانند نرم‌کننده‌ عمل می‌کند.

آلوئه‌ورا

آلوئه ورا یک مرطوب‌کننده‌ی طبیعی برای پوست و یک نرم‌کننده‌ی طبیعی برای موست. مقداری آب آلوئه‌ورا را مستقیما به موهایتان بمالید و بعد از چند دقیقه با آب بشویید.

هم چنین می‌توانید چهار قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا، دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و سه قاشق غذاخوری ماست را با هم ترکیب کنید، خوب هم بزنید و آن را به موهایتان بمالید.

برای تهیه‌ی خمیر آلوئه‌ورا، دو قاشق چای‌خوری گل ختمی خردشده و یک قاشق‌ چای‌خوری روغن زیتون را با نصف فنجان ژل آلوئه‌ورا ترکیب کنید.

راه دیگر تهیه‌ی خمیر آلوئه‌ورا، افزودن دو قاشق چای‌خوری روغن کرچک، دو قاشق چای‌خوری پودر شنبلیله و یک قاشق چای‌خوری پودر ریحان به نصف فنجان ژل آلوئه‌وراست. تمام مواد را به‌خوبی ترکیب کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ درآید. قبل از خواب، این ماسک را به موهایتان بمالید و صبح با شامپوی ملایم موهایتان را بشویید.

روغن بادام:

2 قاشق غذا خوری روغن بادام را حدو 40 ثانیه روی حرارت قرار دهید ، هم چنین میتوانید به آن چند قطره وانیل اضافه کنید و این ترکیب را به آرامی روی موهای خود ماساژ دهید و بعد از 30 دقیقه با شامپو و آب سرد بشویید.

گزینه دیگر برای استفاده از روغن بادام این است که:

یک چهارم فنجان روغن بادام را با یک عدد تخم مرغ ترکیب کنید. اجازه دهید به مدت 40 دقیقه روی موهایتان بماند و بعد با آب و شامپو شست و شو دهید.

 

ماسک موی عسل :

2 قاشق غذا خوری عسل را با یک قاشق غذا خوری دوغ و یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل ترکیب کنید و همه انها را به خوبی هم بزنید و کمی گرم کنید.و بعد ماسک را روی موهای خود اعمال کنید و به مدت 20 دقیقه با یک حوله یا کلاه بپوشانید و در آخر با آب شست و شو دهید.

از سوی دیگر می توانید حدودا نصف یک فنجان عسل را با سه قاشق غذا خوری روغن زیتون ترکیب کنید.و بعد ماسک بدست امده را روی موهای خود بمالید و با یک حوله یا کلاه پوشش دهید.و بعد از 30 دقیقه با آب و شامپو شست و شو دهید.هم چنین میتوانید 4 قاشق غذا خوری روغن بادام را با 2 قاشق غذا خوری عسل و 2 قاشق غذا خوری گلسیرین ترکیب کنید. بعد از شامپو کردن موهای خود این ترکیب را به عنوان یک نرم کننده روی قسمت مو خوره موها اعمال کنید.و یا حتی میتوانید عسل را به میزان یک به دو ، به شامپو یا نرم کننده روزانه خود اضافه کنید و روی قسمت های مو خوره ماساژ دهید. پس از چندین بار استفاده میتوانید نتیجه بهتر شدن آن را ببینید.فراموش نکنید که عسل باعث روشن تر شدن موهای شما می شود.

آب لیمو ترش

این میوه که به خانواده‌ی مرکبات تعلق دارد با کاهش بسیاری از مشکلات مو نظیر شوره‌ی سر، خارش پوست سر و ریزش مو به حفظ سلامت مو کمک می‌کند. برای درمان خشکی و ماتی موها، سرتان را بشویید و پس از آن، یک قاشق غذاخوری آب لیمو را به موهایتان بمالید و در آخر با یک حوله خشک کنید.

ماسک موی آووکادو

یک عدد آووکادو رسیده را خورد و له کنید .سپس با سفیده تخم مرغ ترکیب کنید ،زمانی که خمیر مورد نظر را بدست آوردید ، روی مو خوره بمالید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید.این روند را یکبار در هفته تکرار کنید.

از سوی دیگر میتوانید یک آووکادو رسیده را له کنید و با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و روغن زیتون ترکیب کنید.به خوبی هم بزنید تا زمانی که یک ترکیب کرم مانند بدست آورید.آن را روی موهای خود به جز ریشه ها اعمال کنید.و بعد از 30 دقیقه با آب و شامپو بشویید و همچنین میتوانید تمام عناصر بالا ، یعنی سفیده های تخم مرغ ،آوو کادو و روغن زیتون را ترکیب کنید و به عنوان یک نرم کننده از آن استفاده کنید.

ماسک مو تخم مرغ

یک عدد تخم مرغ را بشکنید و زردی آن را جدا کنید،یک قاشق غذا خوری عسل  و سه قاشق غذا خوری روغن زیتون به آن بیفزایید.

تمام مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید و مخلوط بدست آمده را بر روی موی مرطوب اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه ، با آب بشویید و در آخر موهایتان را با شامپو شست و شو دهید.از سوی دیگر می توانید یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری روغن بادام ترکیب کنید مخلوط بدست آمده را بر روی موهای مرطوب و قسمت آسیب دیده آن ماساژ دهید. بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب شستشو دهید و در اخر از شامپو استفاده کنید.

هم چنین می توانید یک عدد تخم مرغ را بشکنید.با یک قاشق آب ترکیب کنید و این مخلوط را جایگزین شامپوی خود کنید.

2 عدد تخم مرغ را با مقداری موز و آب پرتقال مخلوط کنید.این ماسک را روی موهای خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه بشویید.

می توانید از مخلوط تخم مرغ و ماست هم برای درمان مو خوره استفاده کنید:

این گونه که 2 عدد تخم مرغ را بشکنید.با یک فنجان ، ماست پر چرب ترکیب کنید.در آخر ، یک و نیم قاشق غذا خوری روغن بادام به این ترکیب بیفزایید.به خوبی هم بزنید تا یک خمیر ضخیم بدست آید و بعد روی موخوره ها بمالید. و محل تحت درمان را با یک حوله خشک بپوشانید. بعد از 30 دقیقه با آب گرم شست و شو دهید.

 

  • مدیر سایت
  • 1398-11-08
  • 741 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...