کک و مک را درمان کنید

چه طور کک و مک را درمان کنیم؟

کلا بزارین همین اول کار بهتون بگیم که کک و مک هیچ ردمانی نداره ولی با یه سری کارها میشه اونا را کمرنگ کرد. پس با ما همراه باشید تا راه هایی را بهتون بگیم که بتونین کک و مک را درمان کنید.

 • روغن نارگیل

 1. روش اول : صورتتون را تمیز کنین و روغن نارگیلا آروم رو پوست 5 دقیقه ماساژ بدین بزارین 15 تا 20 دقیقه بمونه و با آب گرم بشورین.سه بار تو هفته تکرارش کنین.وقتی که حس کردین  بهتر شدین ،این درمان را به یک یا دو بار در هفته کاهش بدین.
 2. روش دوم : روغن نارگیل و ماست بدون قند : 2قاشق چای خوری روغن نارگیل را با 2 چای خوری ماست بدون قند ترکیب کنید.بعد از تمیز کردن صورت ،این ترکیب را به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید .اجازه دهید به مدت 15 تا 20 دقیقه روی صورت بماند و سپس با آب گرم بشویید .این ترکیب،نه تنها باعث کاهش کک و مک ها می شود،بلکه به مرطوب شدن پوست نیز کمک می کند.این روش را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.
 3. روش سوم :  روغن نارگیل و لیمو : 4تا 5 قاشق چایخوری روغن نارگیل را با یک قاشق چایخوری آب لیمو ،به خوبی ترکیب کنید.بعد از پاک کردن صورت، این ترکیب را به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه بماند و بعد با آب گرم بشویید.اسید موجود در لیمو، باعث حساسیت به نور خورشیدمی شود.بنابراین استفاده از این روش، دو تا سه بار در هفته پیشنهاد می شود.
 4. روش چهارم : روغن نارگیل و شکر قهوه ای :  50میلی گرم روغن نارگیل را با یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای بخوبی ترکیب کنید.بعد از پاک کردن صورت،این مخلوط را به آرامی به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و بعد با آب گرم بشویید.توجه داشته باشید که پنج دقیقه، برای جذب مزایای این ماسک کافی است.با این حال می توانید بیشتر از این هم نگهداری کنید.این ماسک با این دو ماده،سلول های مرده پوست را از بین میبرد و به مرطوب شدن پوست کمک میکند.این روش را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.
 5. روش پنجم
کک و مک را درمان کنید
Treat coke and mac
 • عسل

 1. روش اول : بعد از پاک کردن صورت، عسل را به مدت 5 دقیقه به آرامی روی صورت ماساژ دهید.اجازه دهید که 15 تا 20 دقیقه بماند و بعد با آب گرم بشویید.عسل همچنین به روشن شدن پوست و کم شدن حساسیت نسبت به نور خورشید کمک می کند .بعد از استفاده از عسل از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.این درمان را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.
 2. روش دوم : عسل و لیمو :  3قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چایخوری آبلیمو ترکیب کنید و بعد از پاک کردن صورت ،این ترکیب را به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید که طبق روش های قبلی 10 تا 20 دقیقه باقی بماند و بعد با آب گرم بشویید.شما می توانید برای دریافت نتیجه بهتر، این درمان را در دو الی سه بار در هفته تکرار کنید.به علاوه اینکه می توانید عسل، آبلیمو و آب گرم را باهم ترکیب کنید و این نوشیدنی را برای بهبود سلامتی و همچنین کاهش کک و مک بنوشید.
 3. روش سوم : 2 تا 3 قاشق چایخوری عسل را با یک سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و بعد از پاک کردن صورت، این مخلوط را به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه استراحت کند و بعد با آب گرم بشویید.از این ماسک 2 تا 3 بار در هفته برای گرفتن نتایج بهتر استفاده کنید.
 • ماست بدون چربی و شکر

 1. روش اول : ماست را به تنهایی به مدت 5 دقیقه و به آرامی روی صورت ماساژ دهید.پس از 15 تا 20 دقیقه ماندن روی صورت ،آن را با آب گرم بشویید .این روش را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.
 2. روش دوم : ماست بدون قند و زردچوبه : زردچوبه و ماست را با هم ترکیب کنید و یک ترکیب غلیظ و ضخیم به دست بیاورید و بعد از پاک کردن صورت ،این ترکیب را به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید و بعد از 15 الی 20 دقیقه استراحت با آب گرم بشویید .توجه داشته باشید که این روش را روی پوست بدون آکنه انجام دهید .برای درمان ،بهتر است که این کار را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.
 3. روش سوم : ماست و آلوئه ورا :  2تا 3 قاشق چای خوری ماست را با یک قاشق چا خوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید. بعد از پاک کردن صورت ، این ترکیب را به آرامی به مدت 5 دقیقه روی آن ماساژ دهید. بعد از 15 الی 20 دقیقه استراحت با آب گرم بشویید.شما میتوانید ژل آلوئه ورا را به سادگی از دارو خانه ها تهیه کنید.برای درمان سریعتر و کک و مک این روش را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کند.
 4. روش چهارم : ماست و عسل : عسل یک ماده ایده آل برای تغذیه و روشن کنندگی پوست است.بنا براین ترکیب آن با ماست یک ماسک فوق العاده برای کاهش کک و مک میباشد.2 تا 3 قاشق چای خوری ماست را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید.و به آرامی به مدت 5 دقیقه روی آن ماساژ دهید. بعد از 15 الی 20 دقیقه استراحت با آب گرم بشویید.شما میتوانید ژل آلوئه ورا را به سادگی از دارو خانه ها تهیه کنید.برای درمان سریعتر و کک و مک این روش را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کند.
 • آلوئه ورا

 1. روش اول : بعد از تمیز کردن صورت ، ژل آلوئه ورا را روی صورت خود اعمال کنید ، به مدت 5 دقیقه به آرامی روی صورت خود ماساژ دهید.بعد از 15 تا 20 دقیقه استراحت با آب گرم بشویید.این درمان را 2 تا 3بار در هفته تکرار کنید.بعد ارز 2 تا 3 هفته استفاده کردن شاهده بهتر شدن پوست خود باشید.
 2. روش دوم : آلوئه ورا و آب لیمو : 1تا 2 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را با نصف قاشق چای خوری آب لیمو ترکیب کنید . 5 دقیقه روی صورت ماساژ دهید و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب گرم بشویید . این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.
 • لیمو
 1. روش اول : بعد از پاک کردن صورت، آبلیمو را به مدت 5 دقیقه روی آن به آرامی ماساژ دهید.بعد از 15 تا 20 دقیقه استراحت کردن ، با آب گرم بشویید. به دلیل خاصیت اسیدی لیمو،این درمان باید فقط یک یا دو بار در هفته تکرار شود.
 2. روش دوم : آبلیمو و پودر زردچوبه : آبلیمو و پودر زردچوبه را با هم ترکیب کنید و یک مخلوط غلیظ به دست آورید .سپس بعد از شستن صورت ، به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید.این روش نه تنها کک و مک را کاهش می دهد ،بلکه کمک می کنند که جای زخم از بین بروند.لطفاً این درمان را 2 الی 3 بار ،برای گرفتن نتایج بهتر انجام دهید.
 • آووکادو

 1. روش اول : یک آووکادو نصفه له شده را روی صورت خود اعمال کنید و برای 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید.بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب گرم بشویید .این درمان را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید و شاهد کمرنگ شدن کک و مک نیز باشید.
 2. روش دوم : آووکادو و روغن نارگیل:یک عدد آووکادو له شده رابا دو قاشق چایخوری روغن نارگیل ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید.بعد از پاک کردن صورت ،این ترکیب را به مدت 5 دقیقه روی آن ماساژ دهید .بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب گرم بشویید .تنها با دو تا سه هفته استفاده کردن از این مخلوط ،شاهد نتایج فوق العاده آن باشید.
 • مدیر سایت
 • 1398-11-01
 • 618 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...