لیمو

نمونه ای از فرمول های کاملا گیاهی

نمونه ای از فرمول های کاملا گیاهی
نمونه ای از فرمول های کاملا گیاهی

موم زنبور عسل. ۳۲
لانولین. ۳۰
روغن بابونه یا بزرک. ۵۰
عصاره ژل آلوئه ورا. ۴۰
گلیسرین. ۶
عسل. ۳
نمک دریا ۴

موم زنبور عسل و لانولین را داخل کاسه استیل شناور روی آب جوش را تا دمای شصت درجه ذوب میکنیم سپس روغن را به آرامی به آن اضافه کرده و مدام هم میزنیم تا دمای آن به چهل درجه برسد سپس آلوئه ورا ،نمک دریا، گلیسرین و عسل را در ظرف جداگانه مخلوط کرده و به آرامی به مجموعه روغن ها در دمای چهل درجه اضافه میکنیم و به همزدن ادامه می دهیم تا پمادی یکدست و با قوام درست شود.فراورده تولید شده یک مرطوب کننده مناسب پوست های خشک می باشد.
نکته: تعداد کمی از افراد به لانولین حساسیت دارند.
نکته: در صورت زیاد بودن قوام فراورده میزان موم را کاهش دهید ولی سعی کنید فرمول خیلی رقیق نشود
نکته: فراورده تولیدی فاقد مواد نگه دارنده است و توصیه می شود داخل یخچال نگه داری شود و طی یکماه مصرف شود.

کرم مرطوب کننده با روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا

آلوئه ورا
آلوئه ورا

برای تهیه این لوسیون تنها کافیست روغن جامد نارگیل را با ژل آلوئه ورا هم بزنید و از آن به عنوان لوسیونی مرطوب کننده استفاده کنید. در مقایسه با روغن نارگیل ساده، این لوسیون بر روی پوست بسیار سبک خواهد بود.

موادلازم برای تهیه کرم مرطوب کننده آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا تازه
روغن خالص نارگیل
روغن گیاهی معطر مثل روغن اسطوخودوس یا روغن نعناع( اختیاری)
کاسه برای مخلوط کردن
پیمانه و قاشق اندازه گیری
مخلوط کن یا میکسر
همزن دستی یا برقی
ظرف مناسبی برای نگهداری لوسیون

مراحل تهیه:

یک برگ کوچک آلوئه ورا را برداشته و با قاشق ژل داخل آن را خالی کنید و درون مخلوط کن بریزید و با دور تند چند دقیقه اجازه دهید تا به خوبی یکدست شود.نصف پیمانه روغن نارگیل جامد خالص را درون کاسه جداگانه ای بریزید. (طرز تهیه روغن نارگیل خانگی خالص این پست را بخوانید. )
آلوئه ورای همزده و یکدست شده را به روغن نارگیل اضافه کنید. با استفاده از یک همزن دستی یا برقی این دو را به مدت 5 تا 10 دقیقه یا تا وقتی که مخلوطی نرم و پفی و با غلظتی شبیه به خامه حاصل شد، هم بزنید.
بطور دلخواه چند قطره روغن گیاهی معطر مثل روغن نعناع را به مخلوط هم زده شده بیافزایید و دوباره هم بزنید. در انتها لوسیون نارگیل آماده شده را درون ظرف مناسبی مثل ظرف قدیمی و تمیز یک کرم یا لوسیون ریخته و آن را در یخچال نگهداری کنید. این لوسیون برای چندین هفته قابل نگهداری می باشد.
می توانید این لوسیون را مانند لوسیون ها و کرم های دیگر برای پوست تمام نقاط بدن استفاده کنید. برای افزایش میزان تاثیر این لوسیون، سعی کنید همیشه بعد از حمام، زمانی که پوست بدنتان کمی مرطوب است از این لوسیون استفاده کنید تا رطوبت را در پوستتان ماندگار کنید. این لوسیون همچنین یک پاک کننده آرایش بسیار خوب به شمار می رود.

طرز تهیه مرطوب کننده با لیمو

لیمو
لیمو

مواد لازم :

2قاشق غذاخوری ماست، یک ونیم قاشق چای خوری عسل، نصف لیموترش، یک سفیده تخم مرغ

روش تهیه :

آب لیموترش را بگیرید، سپس سفیده تخم مرغ را آنقدر بزنید تا کاملا پف کند، حالا تمام این مواد را به خوبی مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید که به شکل کرم در بیاید، سپس این کرم را به صورت و گردن تان بمالید و حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و بعد با آب گرم صورت تان را بشویید.

طرز تهیه مرطوب کننده پوست بدن

مواد و وسایل لازم

دو قابلمه که بتوان آنها را روی هم گذاشت (برای ایجاد حرارت بن ماری)
017 گرم روغن مایع (زیتون، بادام، جوجوبا)
85 گرم روغن جامد (روغن نارگیل، کره کاکائو یا کره روغن درخت قلم)

طرز تهیه:

مقداری آب را روی حرارت متوسط در یکی از قابلمه ها گرم کنید. در قابلمه دوم که آن را روی قابلمه اول قرار داده اید روغن های مایع و جامد را با موم رنده شده مخلوط کنید. مواد را هم بزنید تا همه ذوب شوند و با هم ترکیب شوند. اطمینان حاصل کنید که آب در تماس با قابلمه بالایی نباشد چون مخلوط تان بیش از حد گرم می شود.
قابلمه بالایی را بردارید و اجازه دهید محتویات آن خنک شود و حدوداً به دمای بدن برسد. مرتب آن را هم بزنید تا صاف و یکدست شود. از یک دماسنج استفاده کنید تا ببینید کی دمای آن بین 95 تا 100 درجه است.تا زمانی که مخلوط روغن ها سرد شود، آب مقطر را گرم کنید تا به دمای بدن برسد.
آب مقطر گرم را در یک کاسه بریزید، سپس از یک مخلوط کن استفاده کنید و در حالی که به آرامی مخلوط روغن ها را داخل آب مقطر می ریزید، آن را هم بزنید. بعد از چند دقیقه مخلوط کردن، آب و روغن باید به حالت پایداری در بیایند و ظاهر مخلوط باید شبیه لوسیون شود. اگر به نظر می رسد دلمه بسته اند، قابلمه را مجدداً روی قابلمه پر آب قرار دهید تا چند درجه گرم شود و مخلوط کردن را ادامه دهید.
بعد از اینکه مخلوط شبیه لوسیون شد، اسانس مورد نظرتان را به آن اضافه کنید. هر دفعه چند قطره اضافه کنید و هم بزنید تا به میزانی که می خواهید معطر شود.
لوسیون را در یک ظرف دردار تمیز بریزید و در مکانی خنک و تاریک نگه دارید.

  • مدیر سایت
  • 1398-10-24
  • 687 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...