کلد کرم

کلد کرم نیز همچون اوسرین قابلیت جذب آب تا حدود پنجاه درصد دارد.بعضی از کلد کرم ها تا ۲۰۰ درصد هم می توانند آب جذب کنند و در صورت پایدار بودن به فرم لوسیون می روند.
کلد کرم ها با امولسیفایر و سیستم HLB فرموله و پایدار می شوند.در اوسرین خام آب وجود ندارد اما کلد کرم با توجه به حضور 20 تا 60 درصد آب در آن چربی کمتری دارد و به خاطر حضور سورفکتانت ها سریع آب را به خود جذب میکند.برای راحتی کار با کلد کرم بهتر است محتویات آنرا مطالعه کنید و با سورفکتانت های آن بهتر آشنا شوید.
(آشنایی کامل با سورفکتانت ها در مبحث فرمولاتوری بحث خواهد شد.)
در بیشتر کلد کرم ها مثل ابیانه از اسید های چرب همچون استئاریک اسید برای پایداری فاز آب و روغن استفاده می شود و برای این منظور باید توسط یک قلیا همچون تری اتانول آمین خنثی شده و به فرم نمک خود تبدیل شود.
علت دوفاز و شل شدن بعضی پایه های کرم با اضافه کردن اسید به آن همین خنثی شدن قلیا و شکست سیستم امولسیفایری هست.کلد کرم ها نسبت به اوسرین تحمل بیشتری برای جذب اتانول دارند ولی باز هم محدودیت وجود دارد همچنین میزان تحمل آنها برای جذب اسید هم در یک محدوده مشخص می باشد.
به صورت عادی یک کلد کرم باید بتواند ده درصد الکل و پنج درصد لاکتیک اسید را تحمل کند.
پیشنهاد می شود از کلد کرم های فرموله شده با سورفکتانت های غیر یونی)مثل توئین و اسپن( استفاده کنید که تحمل بهتر و بیشتری برای اسید و الکل دارند.
کلد کرم ابیانه با استئاریک اسید ساخته شده اما نوع دومی دارد که قابلیت جذب اسید و الکل در آن ارتقا داده شده.کلد کرم کاجینه از سیستم غیر یونی بهره برده و میزان جذب آب، اسید و الکل در آن زیاد می باشد.
در استفاده از کلد کرم هم مثل اوسرین باید با هم زدن اولیه کرم را بیدار و بافت آنرا روان کرد
در استفاده از پایه کرم داشتن چهار ماده شما را در رفع مشکلات بسیار یاری میکند:
تری اتانول آمین__ اگر پایه حاوی سورفکتانت اسید چرب باشد در صورتی که درصد های بالا از اسید به آن اضافه شود سبب ناپایداری محصول می شود که با اضافه کردن کمی تری اتانول آمین مجدد به پایداری میرسد
توئین )ترجیحا ۸۰(ـــــاگر میزان آب یا مواد هیدروفیل افزوده به کرم زیاد باشد و فراورده روان و دوفاز شود سیستم HLB نیاز به اصلاح دارد و با افزودن کمی توئین یا پلی سوربات مشکل رفع خواهد شد.
اسپن(ترجیحا ۸۰)ـــــ اگر میزان روغن یا مواد هیدروفوب افزوده به کرم زیاد باشد و فراورده روان یا دوفاز شود با افزودن کمی اسپن یا سوربیتان مشکل رفع خواهد شد.
همچنین با داشتن و اضافه کردن اسپن و تویین همزمان خودتان می توانید پایه دلخواه خود را بسازید که در آینده در مبحث فرمولاتوری آموزش داده می شود.
زانتام گام__ اگر طی پروسه ساخت یک فراورده ترکیبی پایه کرم روان شد و به فرم لوسیون رفت و هیچ کدام از موارد بالا ایجاد کننده مشکل یا رافع آن نبودن با اضافه کردن یک ژل ساز مثل زانتام گام مشکل رفع خواهد شد.

Urea 5%
Cold cream up to 50 gr

برای ساخت فرمول بالا نیاز هست اوره در ابتدا حل شود و از آنجایی که اوره به راحتی در آب و گلیسرین حل می شود حدود ده درصد آب یا پنج درصد گلیسرین برای انحلال آن کفایت میکند
این مقادیر مشکلی در قوام پایه کرم ایجاد نخواهند کرد.
بخش اعظم کلد کرم مورد نیاز )مثلا ۳۵ یا ۴۰ گرم(را توزین کرده و به ظرف نهایی منتقل میکنیم سپس کمی هم زده تا بیدار شود.اوره مورد نیاز را در آب یا گلیسرین حل میکنیم) با توجه به حلالیت بالای اوره نیاز به صلایه کردن نمی باشد(از اوره های سوزنی شکل استفاده کنید، اوره های به شکل گلوله و ارزان مخصوص کودسازی هستن و نامرغوب و ناخالصی زیاد دارند.
پس از انحلال، محلول طی یک یا ترجیحا سه مرحله به کلد کرم اضافه میشود.در نهایت فراورده با کلد کرم هم زده شده(بیدار شده) به وزن رسانده و تا اختلاط کامل هم زده می شود.
نکته: حلالیت اوره گرما گیر است.
نکته: میتوانید اوره را در هاون کمی صلایه کرده و با کمی از کلد کرم لویگه کنید
با توجه با حلالیت بالا اوره در فاز آبی موجود در پایه کرم حل می شود و بدین صورت نیازی به برداشتن حلال(آب و گلیسرین) نیست، این تکنیک وقتی مفید هست که درصد اوره بالا بوده و همراه آن مواد دیگری هست که نیاز به مقادیر زیادی حلال می باشد که نتیجه آن شل شدن محصول می شود. همچنین برای بهبود خواص فراورده می توان از عصاره هیدروگلیکولی بابونه به عنوان لویگه کننده بهره برد.

برچسب‌ها:,
  • مدیر سایت
  • 1398-10-09
  • 864 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...