قاعده کلی در ساخت داروهای ترکیبی

چند مهم هست:
دانش اولیه در مورد اصول ساخت ,مواد اولیه, حلالیت ها و تکنیک های ساخت، تداخلات، بهبود ظاهر، مکانیسم اثر، منطق تجویز و…

با دانستن این موارد ما علم ساخت را خواهیم داشت اما تا دست به کار نشده و با چالش ها روبرو نشویم نمی توان مهارت لازم را کسب نمود.
پس مهمترین رکن در یادگیری ساختنی ها تجربه و تمرین هست.
در این گروه هدف ارتقا سطح علمی و اشتراک گذاری تجربه ها می باشد.
به عنوان مثال چکار کنیم که فرمول مربوطه رسوب نده، تغییر رنگ نده، دوفاز نشه، محتوی ذرات جامد نباشه
ماده موثره حل بشه و…

مواد اولیه دارویی چیست؟

داروهای خام دارایی به مواد خام مورد استفاده در تولید آماده سازی های مختلف اشاره دارد. این یک ماده مؤثر در آماده سازی است. این پودر به عنوان یک پودر دارویی، کریستال، عصاره و غیره استفاده می شود که توسط سنتز شیمیایی، استخراج گیاه یا بیوتکنولوژی تهیه می شود. مادهیی که بیمار نمیتواند مستقیما وارد کند. تعریف کامل API ها در ICH Q7A: هر ماده یا مخلوطی از مواد مورد استفاده برای تولید داروها و زمانی که در دارو استفاده می شود، به عنوان ماده فعال دارویی تبدیل می شود. چنین مواد ممکن است فعالیت های دارویی یا دیگر اثرات مستقیم در تشخیص، درمان، تسکین علائم، درمان یا پیشگیری از بیماری داشته باشند، یا ممکن است بر عملکرد یا ساختار بدن تاثیر بگذارد.ماده فعال داروی. فقط مواد خام را می توان به داروهای دارویی تبدیل کرد تا تبدیل به یک دارو برای کاربرد بالینی شود.براساس این منبع، ماده دارویی به دو دسته عمده تقسیم می شود: مواد شیمیایی مصنوعی شیمیایی و مواد شیمیایی طبیعی.

داروهای شیمیایی سنتتیک را می توان به داروهای سنتتیک معدنی و داروهای سنتتیک ارگانیک تقسیم کرد. داروهای سنتتیک معدنی ترکیبات معدنی (عناصر بسیار کمی) مانند هیدروکسید آلومینیوم و تریسیلیکات منیزیم برای درمان زخم معده و دوازدهه است. مواد شیمیایی آلی مصنوعی عمدتا از مواد شیمیایی اساسی آلی تشکیل شده است، از طریق مجموعه ای از مواد آلی تولید شده توسط واکنش های شیمیایی (مانند آسپرین، کلرامفنیکول، کافئین و غیره).داروهای شیمیایی طبیعی را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

  1. بیوشیمیایی
  2. فیتوکمیکال

آنتی بیوتیک ها به طور کلی توسط تخمیر های میکروبی تولید می شوند و متعلق به دسته بیوشیمی هستند. انواع آنتی بیوتیک های نیمه مصنوعی که در سال های اخیر ظهور کرده اند محصولاتی هستند که ترکیب بیوسنتز و سنتز شیمیایی را ترکیب می کنند. در میان مواد خام، نسبت مواد مخدر سنتز آلی، میزان تولید و ارزش تولید، بیشترین نسبت را به خود اختصاص می دهند که ستون اصلی صنایع شیمیایی شیمیایی است. کیفیت مواد اولیه تعیین کننده کیفیت آماده سازی می باشد. بنابراین، استانداردهای کیفیت بسیار دقیق است. کشورها در سراسر جهان استانداردهای ملی استاندارد فارماکوپه و روش های کنترل کیفیت را برای API های به طور گسترده ای مورد استفاده قرار داده اند.

  • مدیر سایت
  • 1398-10-09
  • 854 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...