عوامل الگوی ریزش مو مردانه

تصورا زیاد هس که چرا موها مردا میریزه و این خیلی مهم که قبل گشتن و پیدا کردن راه حل اول علتی ریزش موهاشو پیدا کنه.استفاده از انواع شامپو و نرم‌کننده برا تمیزی و بهداشت مو خوبه، ولی اگه هر روز از  مواد شیمیایی استفاده کنین، اثر منفی میزاره رو موهاتون.پس موهاتون خشک میشه و اسیب میبینه.پس شامپو کردن روزانه خود را به دو تا سه بار در هفته کاهش بدین تا بدونین علل ریزش موتون چیه.بسیاری از محصولات زیبایی و آرایشی که برای مو استفاده می‌شن، به دلیل داشتن مواد شیمیایی برای مو مضرن واگه زیاد استفاده بشن مو را خراب و ضغیف میکنن و مو میریزه. بعد از رنگ کردن مداوم مو با رنگ موهای شیمیایی مدتی به تارهای موی خود استراحت بدهین و بزارین رنگ طبیعی خود را نشان بده. بهتر است محصولات گیاهی کامل و تضمین شده را خریداری کنین. بعد از استفاده مکرر از محصولات آرایشی، موهای خود را با ماسک و تقویت‌کننده‌ها درمان کنین تا مو ترمیم بشه.مواد غذایی مناسب مصرف کنین.

امروز میخوایم به آقایون کمک کنیم تا علتی ریزش موهاشونو متوجه بشن و برا درمانش اقدام کنن.با ما همراه باشین.

  • ژنتیک:

بیشتر وقتا ،علت ریزش مو مردا، ریزش موی آندورژنتیک یا الگوی ریزش مردان. موی مردابه طور طبیعی ،درست بعد از رسیدن به سن بلوغ شروع به کم پشت شدن می کنه ، هر چه قدر سن مرد بالاتر میره ،این روند ادامه پیدا میکنه و در حدود 20%از مردان، نزدیک به سن بیست سالگی ، نشونه ها  ریزش مو را نشان میدن. این رقم در چهل سالگی به 40%و در پنجاه سالگی به 50% می رسه. سه عامل به الگوی ریزش مردانه ربط داره، ژن، هورمون، زمان.هرچند الگوی ریزش مردانه به طور ژنتیکی از یکی از والدین به ارث رسیده، هنوز ثابت نشده  که این ژن کچلی چگونه منتقل شده برای مثال ممکن یکی از افراد خانواده مشکل کچلی داشته باشه، در حالی که اون یکی موهای خیلی پرپشتی داره. این احتمال وجود دارد،، که شما ناقل ژن کچلی باشین ولی خودتان این مشکل را نداشته باشین .هم چنین احتمالش هس که شما استعداد کچلی را بیشتر از سمت مادر نسبت به سمت پدر به ارث برده باشین نیز، قابل قبول. مهم کهیاددون باشه که ژن کچلی به تنهایی نمیتونه موجب ریزش مو بشه ، وجود هورمونا و گذشت زمان ، چیزهایی هستن که به ژن، این قابلیت را می دن تا خودی نشان بده.

  • هورمون ها:

دی هیدرو تستسترون یا DHT هورمونی ،در رابطه با تستسترون ، که مسئول راه اندازی روند کچلی و این هورمون زمانی درست میشه ،که تستسترون نسبت به آنزیم آلفا ردوکتاز پنج واکنش نشان بده.وقتیکه فولیکول های مو ،در معرض DHT قرار میگیرن ، شروع به کوچیک شدن می کنن. مویی که از این فولیکول ها رشد می کنن، نازک و کوتاه تر است و بعد از گذشت مدتی، رشد تمامی موهایی که از این فولیکول ها به وجود اومدن، متوقف می شن.مردان، معمولا زمانی متوجه ریزش موهاشون میشن که ، بیش از نیمی از موها در یک ناحیه ی مشخص در معرض DHT قرار گرفتن.

  • زمان :

اثر گذاری DHT، بر روی فولیکول های مو یک شبِ اتفاق نمیفته یه مدتی طول یکشه، تا این هورمونا رو فولیکول مو تاثیر کنن و اثر خودشونا نشون بدن . میزان وجود DHT، ژن شخص، و سن همگی به اینکه ریزش مو چه قدر سریع اتفاق میفته ، ربط داره .مردان با ریزش موی شدید، قسمت بیشتر موهاشون و قبل از 30 سالگی از دست میدن ، در حالی که بقیه مردا تا اواخر 30 یا 40 سالگی مشکلی نمی بینن به طور کلی ، کسانی که مشکل الگوی ریزش مردانه دارن، متوجه دوره های ریزش موی آهسته یا سریع و یا دورانی اصلا بدون ریزش مو دارن.

  • ریزش مردانه با سیستم الگوی نوروود:

این یک سیستم برای کمک به بخش بندی ریزش موی ژنتیکی در مردان ، این سیستم به طور ساده ، مراحل مختلف الگوی ریزش مردانه را نشون میده. سیستم ، دو طرح اساسی و اصلی از ریزش مو داره ، یکی از شقیقه شروع می شه، و یکی دیگه از فرق سر شروع می شه.

  • مدیر سایت
  • 1398-09-25
  • 907 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...