درمان ریزش مو سر با انواع ماسک پیاز

  1. دو قاشق غذاخوری آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل قاطی کنین و  به ریشه و ساقه مو بمالین و بزارین حدود ۱۵ دقیقه روی سرتون بمونه، سپس با آب گرم و شامپو بشوذین.از این ماسک  هفته ای یبار استفاده کنین.
  2. راه دیگه برای تهیه ماسک آب پیاز و عسل برای درمان ریزش مو سر وجود داره. اینجوری که یک چهارم فنجون آب پیاز خام را با ۱ قاشق غذاخوری عسل قاطی کنین و موها را با این ماسک ضد ریزش مو به خوبی ماساژ بدین. این ماسک یکی از بهترین ماسک های هندی ها برای درمان ریزش مو سر .

درمان ریزش مو سر با ماسک پیاز و روغن زیتون

  1. یدونه پیاز کوچیک له شده را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک فنجان آبجو قاطی کنین و به پوست سر بمالین تا یه ساعت روی سر بمونه. بعدش موهاتونو بشورین و خشک کنین.

نکته ی مهم :

شاید یکی به پیاز و آب پیاز حساس باشه پس حتما قبلش تست کنین که حساسیت نداشته باشین.

 شاید بگین چرا آب پیاز برا رشد و تقویت مو خوبه؟

جوابتون اینه :  آب پیاز با زیاد کردن سطح آنزیم آنتی‌اکسیدانی کاتالاز باعث افزایش سرعت رشد مو می‌شه.این آنزیم به تجزیه‌ی پراکسید هیدروژن کمک می‌کنه، و برا همین باعث خوب کردن  چرخه رشد مو می‌شه. و گوگرد موجود در آب پیاز باعث تغذیه فولیکول‌های مو می شه. گوگرد برای احیای فولیکول‌های مو بسیار مهم. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در پیاز از سفید شدن زودرس مو جلوگیری می‌کنن و شروع آن را به دیرتر میکنن.چون پیاز خواص ضد باکتری داره پوست سرا سالم میکنه و دور از عفونت و رشد مو را خوب میکنه و شوره سرا خوب میکنه.

  • مدیر سایت
  • 1398-09-24
  • 738 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...