تاثیر کلاژن بر زیبا سازی پوست

خانما همیشه نگران زیبایی و شادابی پوسشونن و متخصصا پوست راها زیاد برا اینکار دارن.کلاژن یه ساختار پروتئینی که تو پوست ، ماهیچه و استخونا هس.وقتی سن بره بالا کمتر تولید میشه و شلی و چین و چروک پوست را ایجاد میکنه. الکل و سیگار و قهوه کلاژن سازی را کم میکنه که پوستا تحلیل میبره و پیر میکنه.

کار کلاژن حمایت از بافتا پوست.یعنی ساختمان پوستا مفاصل و ماهیچه ها را محکم میکنه.سن که میره بالا کاژن از بین میره و وقتی کم بشه خاصیت کشسانیش کم میشه و پوست شل میشه و چروک و چون برا زیبایی پوست مفیده باید به روشا مختلف تامین بشه.مثلا تزریق بشه یا از کرما حاوی کلاژن استفاده بشه یا مکملا خوراکی استفاده بشه.بهترین کار خوردن مواد غذایی و استفاده از رژیم مناسب.

کرمایی که کلاژن دارن زیاد تاثیری ندارن رو کلاژن سازی چون بافت کلاژن درشت و کرمای حاوی کلاژن زیاد از سطح پوست جذب نمیشن.اما کلاژنا تزریقی تقریبا موثر هستن و برا پر کردن خط اخم و خنده خوبن.

یه سری مواد غذایی هستن که کلاژن را تحریک میکنن برا ساخت ولی خودشون کلازن ندارن.مثلا مواد غذایی که ویتامین C یا E تولید کلاژن را زیاد میکنن و پیریا دیرتر میکنن.پرتقال ، لیمو ، توت فرنگی و کلم بروکلی حاوی ترکیبایی هستن که رو سنتز کلاژن اثر دارن.گوجه فرنگی به دلیل داشتن لیکوپن و ترکیبای که تو شیر سویا هست جلو تخریب کلاژن را میگیره.کوسه ماهی منبع خوب کلاژن هستن و ماهی که اسید چرب امگا دارن هم جوانی و ساخت کلاژن را بیشتر میکنن.

  • مدیر سایت
  • 1398-09-23
  • 1052 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...