اثرات آلودگی هوا روی پوست

آلودگی هوا بعضی از کشورا مثل چین، هند و متاسفانه ایران نگرانیا و بیماریای زیادی برا آدمای مختلف تو سنا مختلف درست کرده.کشور انگلستانم تازگیا تو این لیست رفته و لندنم آلودگیای خاص خودشا تو ماها اخیر تجربه کرده.اگرچه خیلی از آدما چاره ای  جز ادامه روش زندگیشون تو مکانای آلوده و پر از ریزگردا و آلاینده ها شیمیایی ندارن اما جامعه پزشکی هشدارایی را تو موارد داده.

یکی از متخصصا گفته که این آلایندها راه خودشون را به پوست پیدا می کننن و از راه منافذ پوست جذب می شون که در طولانی مدت میتونه آسیبای بدیا برا پوست داشته باشه.مواد سمی تو هوا میتونه باعث ایجاد چین و چروک، لکها تیره و جوش رو پوست بشه و آخر سر پیری زودرس داره.
اونای که برا به سرکارشون از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنن در مقایسه با کسایی که با ماشین خودشون میرن، 8 برابر بیشتر تو معرض آلودگیای هوا هستن.افرادی با درآمدهای کمتر که در مکان هایی از سطح شهر زندگی می کنند که ناگزیر به استفاده از اتوبوس برای رفتن به سر کار هستند در معرض بیشترین خطر قرار دارند.

همه اینا باعث ایجاد خطر برا پوست میشه و هر قسمت بدن یه جور به این آلودگیا واکنش نشون میدن.دکتر «لورنا اوبرگ» میگه : ( متاسفانه بدترین خبر این است که هوای آلوده تنها قشر فوقانی و بیرونی پوست را مورد آسیب قرار نمی دهد بلکه می تواند اثرات دراز مدتی با ایجاد تغییر در ساخت کلاژن و از بین بردن تدریجی خاصیت ارتجاعی پوست نیز داشته باشد). تو مصاحبها جدیدش به نفوذ آلودگیای هوا به منافذ پوست اشاره کرده و میگه ((هر اندازه میزان آلودگی هوا افزایش پیدا کند، پیری زودرس پوست و خشکی آن نیز بیشتر خواهد شد.))

همچنین میگه: ((مطالعات نشان داده اند که افرادی که در شهرهای بزرگ تر و آلوده تر زندگی می کنند در وضعیت پوست شان تاثیر گذاشته و 10 سال زودتر پیر می شوند.))

آسیب های آلودگی های هوا

  1. چشم ها: تیرگیای دایره شکل اطراف چشم، ایجاد خطوط بیشتر، افتادگی بیشتر ابروا و دور چشم
  2. پیشانی: ایجاد خطوط بیشتر، افزایش خطوط اخم، جوشایی تو منافذ پوست بر اثر جذب سموم هوا
  3. لب ها: ایجاد خطوط خنده در اطراف لبا، بخاطر کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست و تورم گونها
  4. چانه/گونه: افتادگی چونه، ایجاد جوش تو نواحی اطراف چونه بخاطر تماس دستای آلوده با اونا

دکتر «لورنا اوبرگ» میگه : (خشکی پوست در کل میتونه باعث خارش و سخت و ناهموار شدن پوست بشه که کم کم پوست و تیره تیرگی میکنه.چه از دیدگاه سلامت پوست و چه از نظر زیبایی، آلودگیا هوا میتونه باعث پیری زودرس بشه. که مسلما یکی بر روی بقیه تاثیر میزاره.مثلا از دیدگاه یک متخصص پوست کم شدن چشمگیر ساخت کلاژن میتونن تاثیراتی را تو ایجاد خطوطی روی صورت، ایجاد جوش و تیرگیای دور چشم داشته باشه.)

  • مدیر سایت
  • 1398-09-30
  • 946 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...