آبرسان پوست چیست و چه کارایی دارد

آبرسان پوست با همون هیدرومی به معنی رطوبت دادن به پوست . اگر میخواین پوستی سالم و جذاب داشته باشین، باید حتما به فکر آبرسانی اون با محصولات مناسب باشین.

با افزایش سن، پوست شروع به شکننده تر شدن میکنه و در نهایت کم کم چین و چروکا خودشون رو نشون میدن. افرادی که این موضوع براشون مهمه باید از سن30 سالگی به بعد، اهمیت بیشتری به پوست و زیبایی خودشون بدن. یکی از تاثیرگذارترین کارهایی که میشه انجام داد، پیروی از یک رژیم غذایی سالم هست.

نکته مهم :

میزان آب خوردن روزانه هست. خیلی از افراد روزانه کمتر از 8 لیوان آب میخورن که این خودش به مرور زمان توی سلامت و زیبایی پوست خیلی میتونه موثر باشه. قبل از اینکه به فکر استفاده از یک آبرسان پوست خوب باشید باید این نکته رو توی رژیم غذایی روزانتون رعایت کنید.

آبرسان پوست برای چه افرادی مناسب است

افرادی که دچار پوستای خشک و یا پوستای کم آب هستن به کرم های آبرسان نیاز دارن. شاید براتون کمی عجیب باشه اما مفهوم پوست خشک و کم آب باهم متفاوته.

  • پوست های خشک

پوست خشک به پوستی گفته میشه که به خاطر دلایلی مثل ژنتیک یا سن، سبوم کمتری ترشح میکنه. همچنین به علت کمبود چربی و روغن روی سطح پوست و کاهش لایه چربی محافظ پوست، میزان تبخیر رطوبت از سطح پوست هم افزایش پیدا میکنه. بنابراین پوست به سمت خشکی میره و احساس کشیدگی و خشکی روی سطح پوست به وجود میاد.

  • پوست های کم آب

کم آبی یا دی هیدرشن یکی از مشکلات رایج است که اغلب پوست ها چه از نوع خشک و چه از نوع چرب اون رو تجربه میکنن. مشکل کم آبی به این شکل هست که آب موجود توی لایه های سطحی پوست به شدت کاهش پیدا میکنه و پوست خسته و کدر به نظر میرسه.

  • مدیر سایت
  • 1398-10-07
  • 880 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...